RNCF2010BTE1M33
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M33
Description
RES 1.33M OHM 0.1% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.33MOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2010BTE1M33
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.33MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C