RNCF2010BTE1M30
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M30
Description
RES 1.3M OHM 0.1% 1/4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.3MOhm
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010BTE1M30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.3MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C