RNCF2010BTE1M21
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M21
Description
RES 1.21M OHM 0.1% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.21MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RNCF2010BTE1M21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.21MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C