RNCF2010BTE1M20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M20
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.2M OHM 0.1% 1/4W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
RNCF
Power Rating :
250mW
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
1.2mOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
PRECISION
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm