RNCF2010BTE1M05
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M05
Description
RES 1.05M OHM 0.1% 1/4W 2010
AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.05MOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010BTE1M05
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.05MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C