RNCF2010BTE1K62
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1K62
Description
RES 1.62K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.62kOhm
Datasheets
RNCF2010BTE1K62
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C