RNCF2010BTE18R7
Mfr.Part #
RNCF2010BTE18R7
Description
RES 18.7 OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
18.7Ohm
Tolerance :
±0.1%