RNCF2010BTE187K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE187K
Description
RES 187K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
187kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010BTE187K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 187kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C