RNCF2010BTE182K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE182K
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
182kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010BTE182K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 182kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C