RNCF2010BTE17R4
Mfr.Part #
RNCF2010BTE17R4
Description
RES 17.4 OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
17.4Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010BTE17R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.4Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C