RNCF2010BTE15R8
Mfr.Part #
RNCF2010BTE15R8
Description
RES 15.8 OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
15.8Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Thin Film
Datasheets
RNCF2010BTE15R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 15.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C