RNCF2010BTE15R0
Mfr.Part #
RNCF2010BTE15R0
Description
RES 15 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
15Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%