RNCF2010BTE15K8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010BTE15K8
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Power Rating :
250mW
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RNCF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W