RNCF2010BTE14K7
Mfr.Part #
RNCF2010BTE14K7
Description
RES 14.7K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
14.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BTE14K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C