RNCF2010BTE14K3
Mfr.Part #
RNCF2010BTE14K3
Description
RES 14.3K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
14.3kOhm
Power Rating :
250mW