RNCF2010BTE13K7
Mfr.Part #
RNCF2010BTE13K7
Description
RES 13.7K OHM 0.1% 1/3W 2010
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
13.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010BTE13K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C