RNCF2010BTE130K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE130K
Description
RES 130K OHM 0.1% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
130kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Series :
RNCF
Datasheets
RNCF2010BTE130K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 130kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C