RNCF2010BTE12R7
Mfr.Part #
RNCF2010BTE12R7
Description
RES 12.7 OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
12.7Ohm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
2010 (5025 Metric)
Datasheets
RNCF2010BTE12R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C