RNCF2010BTE12R0
Mfr.Part #
RNCF2010BTE12R0
Description
RES 12 OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
12Ohm
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010BTE12R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C