RNCF2010BTE12K4
Mfr.Part #
RNCF2010BTE12K4
Description
RES 12.4K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Resistance :
12.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RNCF2010BTE12K4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.4kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C