RNCF2010BTE124K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE124K
Description
RES 124K OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
124kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2010BTE124K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 124kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C