RNCF2010BTE11R5
Mfr.Part #
RNCF2010BTE11R5
Description
RES 11.5 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
11.5Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BTE11R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.5Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C