RNCF2010BTE11K8
Mfr.Part #
RNCF2010BTE11K8
Description
RES 11.8K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
11.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW