RNCF2010BTC9R09
Mfr.Part #
RNCF2010BTC9R09
Description
RES 9.09 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
250mW
Resistance :
9.09Ohm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2010 (5025 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BTC9R09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.09Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C