RNCF2010BTC9K31
Mfr.Part #
RNCF2010BTC9K31
Description
RES 9.31K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
9.31kOhm
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010BTC9K31
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C