RNCF2010BTC9K10
Mfr.Part #
RNCF2010BTC9K10
Description
RES 9.1K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
9.1kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Thin Film
Datasheets
RNCF2010BTC9K10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C