RNCF2010BTC9K09
Mfr.Part #
RNCF2010BTC9K09
Description
RES 9.09K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
9.09kOhm