RNCF2010BTC88R7
Mfr.Part #
RNCF2010BTC88R7
Description
RES 88.7 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
88.7Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010BTC88R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 88.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C