RNCF2010BTC64R9
Mfr.Part #
RNCF2010BTC64R9
Description
RES 64.9 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
64.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W