RNCF2010BTC63R4
Mfr.Part #
RNCF2010BTC63R4
Description
RES 63.4 OHM 0.1% 1/3W 2010
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
63.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Datasheets
RNCF2010BTC63R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 63.4Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C