RNCF2010BTC4K87
Mfr.Part #
RNCF2010BTC4K87
Description
RES 4.87K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Resistance :
4.87kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm