RNCF2010BTC470R
Mfr.Part #
RNCF2010BTC470R
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
470Ohm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010BTC470R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 470Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C