RNCF2010BTC40R2
Mfr.Part #
RNCF2010BTC40R2
Description
RES 40.2 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
40.2Ohm