RNCF2010BTC11K5
Mfr.Part #
RNCF2010BTC11K5
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
11.5kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BTC11K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C