RNCF2010BTC11K3
Mfr.Part #
RNCF2010BTC11K3
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
11.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
yes
Datasheets
RNCF2010BTC11K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C