RNCF2010BTC11K0
Mfr.Part #
RNCF2010BTC11K0
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
11kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Thin Film
Datasheets
RNCF2010BTC11K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C