RNCF2010BTC118R
Mfr.Part #
RNCF2010BTC118R
Description
RES 118 OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
118Ohm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C