RNCF2010BTC115R
Mfr.Part #
RNCF2010BTC115R
Description
RES 115 OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
115Ohm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010BTC115R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 115Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C