RNCF2010BTC115K
Mfr.Part #
RNCF2010BTC115K
Description
RES 115K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
115kOhm
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm