RNCF2010BTC10K7
Mfr.Part #
RNCF2010BTC10K7
Description
RES 10.7K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
10.7kOhm