RNCF2010BTC107R
Mfr.Part #
RNCF2010BTC107R
Description
RES 107 OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
107Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BTC107R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 107Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C