RNCF2010BTC107K
Mfr.Part #
RNCF2010BTC107K
Description
RES 107K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
107kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W