RNCF2010BTC102R
Mfr.Part #
RNCF2010BTC102R
Description
RES 102 OHM 0.1% 1/3W 2010
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
102Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010BTC102R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 102Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C