RNCF2010BTC102K
Mfr.Part #
RNCF2010BTC102K
Description
RES 102K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
102kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
PRECISION
Datasheets
RNCF2010BTC102K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 102kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C