RNCF2010BKT100R
Mfr.Part #
RNCF2010BKT100R
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
100Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
FIXED RESISTOR
Height :
711.2μm
Additional Feature :
PRECISION
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%