RNCF2010BKE9R10
Mfr.Part #
RNCF2010BKE9R10
Description
RES 9.1 OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
9.1Ohm
Tolerance :
±0.1%
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BKE9R10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.1Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C