RNCF2010BKE9R09
Mfr.Part #
RNCF2010BKE9R09
Description
RES 9.09 OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.09Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm