RNCF2010BKE953R
Mfr.Part #
RNCF2010BKE953R
Description
RES 953 OHM 0.1% 1/3W 2010
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
2010 (5025 Metric)
Published :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
333mW
RNCF
Height :
711.2μm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
953Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C