RNCF2010BKE910K
Mfr.Part #
RNCF2010BKE910K
Description
RES 910K OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
910kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BKE910K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 910kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C