RNCF2010BKE82R0
Mfr.Part #
RNCF2010BKE82R0
Description
RES 82 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
82Ohm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2010BKE82R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 82Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C